Hakkımda

Fotoğrafım
Akıllı geçinen bir deli, ya da deliliğe vuran bir akıllı...İşte orası tam bir muamma olan şahsına munhasır bir kişiliğim esasında....

21 Mart 2010 Pazar

HANGİSİNİ DİNLEMELİ İNSAN???
YÜREK: Git...Düşünme git...Hep olması gerekenleri yapmak ne kadar doğru??Hem bu kime göre yanlış???Neye göre yanlış???Üzülmekten neden korkuyorsun ki bu kadar???Hangi yaşadığın üzecek seni eskisinden daha fazla??Hem üzülsen de toparlanırsın ki zaten...Hep böyle olmadı mı???Benim kırılmamdan mı korkuyorsun??Boşversene...Ben yenilerim kendimi bilmiyor musun sanki???Nasıl attığıma bir bak dönüp de,hele ki gitme fikri aklına geldikçe...Hem bu zamana kadar en güvendiğin yanın değil miyim senin??Ne zaman dediğim çıkmadı ki söyle!!!Sonra ben sızlarım 'keşke' dediğinde...Ben gitmeni istiyorum hem de ÇOK!!!

MANTIK: Sakın!!!Boşver duymazdan gel çağrısını...Uyma sen yüreğe...Sonra beni yiyorsun gece gündüz...Sürekli yankılanıyor söylediklerim içinde...Ya yine haklı çıkarsam???Korkmuyor musun bundan hiç??Hahaha bir de soruyorum...Tabii ki korkuyorsun...Ne zaman söylediklerimi tuhaf karşıladılar söyle??...Ne zaman sana 'Amaaaannnn ne mantıksızsın!!' dediler bir düşün!!!Demediler değil mi??Demezler...Sen benimle nam saldın farkında değilsin...İnsanlar baş özellik olarak sende,beni sayıyorlar ilk etap...Benden söylemesi,GİTME!!!

YÜREK midir,yoksa MANTIK mı???
Hangisini dinleyince doğruya gider kişi??
YÜREĞE uyunca mı mutlu olur insan,yoksa MANTIĞA mı??
İkisinin savaşından sağ çıkmak için ne yapılmalıdır???
YÜREK git derken,MANTIK kal diyorsa....YÜREĞE uyup gidilmeli midir MANTIĞI arkada bırakarak??Yoksa MANTIĞA uyup kıpırtısız durulmalı mıdır,YÜREK gitmek için çırpınırken???
Korkuyorum, uyduğumun yanlış çıkmasından...Korkuyorum, dinlenilmeyen ve dediği doğru çıkan tarafın beni yargılamasından...Öyle bir tarafa uyulmalı ki,sonunda uyulmayana dönüp NANİK yapılabilinsin...Nasıl bir yol ayrımıdır bu??İkisi de BENken,ikisinin de oluşumuna sebebiyet veren BENken,neden yine de BENim kararsız kalan???

Şimdi ne yapmalı ki???........

3 yorum:

 1. Beyin ölümü gerçekleştikten sonra kalp atmış atmamış farketmezzzzzz..........

  YanıtlaSil
 2. her ikisinin dediğini de yapacaksın ve her ikisini de yaptıgın için hem memnun hem de pişman olacaksın. hangisi ağır basıyosa şimdilik suya bırakır gibi kendini koyver gitsin... diğeri bir müddet sonra yönetimi ele alır zaten...

  YanıtlaSil
 3. Ahhhh benim kybele-f'm...İyi ki varsın...

  beyin ölümü gerçekleşince kalp işe yaramıyor,kalp durunca beyine oksijen gitmiyor...birbirleriyle bu kadar çatışan ama bu kadar da uyumlu çalışan başka hangi ikili var değil mi??galiba doğru ikisini de dinlemeli...bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim sayın İbrahim Ortaç...bu yorumunuz beyin arşivimdeki yerini almış bulunmakta... :)

  YanıtlaSil